Urodził się 28 stycznia 1940 r. w Dorobnej Wsi. Rodzicami jego byli Józef i Marianna z d. Bielecka. Ojciec był kamieniarzem – rzeźbiarzem. Pracował przy budowach wielu kościołów, wykonując płaskorzeźby i prace wykończeniowe (ornamenty, gzymsy i in.). Wykonywał również pomniki i elementy pomników nagrobnych na cmentarzach. Jego dziełem jest kilka płaskorzeźb w katedrze w Częstochowie. Matka zajmowała się dziećmi i gospodarstwem domowym.
Grzegorz J. Sieroń po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Żarnowie kształcił się w Salezjańskiej Szkole Organistowskiej w Przemyślu (1954-1958), następnie w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu (1960-1966). Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi (1972-1976).
Gruntowne wykształcenie muzyczne umożliwiło mu pracę w zawodzie organisty, nauczyciela wychowania muzycznego w szkołach podstawowych i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Końskich, a także kapelmistrza.
Po ukończeniu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej Grzegorz Sieroń od lipca 1958 r. do kwietnia 1961 r. pracował jako organista w parafii rzymskokatolickiej w Burzeninie (woj. łódzkie) oraz jako nauczyciel religii w szkołach podstawowych (Majaczewice, Wielka Wieś, Tyczyn). Od lipca 1961 r. do października 1968 r. był organistą w parafiach diecezji włocławskiej: Chełmce, Szadek.
Od lipca 1961 r. do sierpnia 1962 r. grał na organach w katedrze we Włocławku. Oprócz gry na organach prowadził również chóry parafialne 4-głosowe i uczył młodzież śpiewu religijnego. W 1968 r. ciężka choroba stawów zmusiła go do porzucenia zawodu organisty.
W 1969 r. założył w Końskich Społeczne Ognisko Muzyczne. Początkowo mieściło się ono w jednym z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2. Uczyli w nim m.in.: Tadeusz Amroży, Jan Drzazga, Jan Janus, Krystyna Bator. Ognisko cieszyło się wciąż rosnącym zainteresowaniem uczniów, toteż pojawiła się idea powołania do życia szkoły muzycznej w Końskich. Grzegorz Sieroń był inicjatorem tego przedsięwzięcia. Przy współpracy z ówczesnymi władzami miasta oraz inspektorem wydziału kultury fizycznej i turystyki Mieczysławem Jasnosem zajął się organizacją szkoły muzycznej.
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Końskich powstała w 1978 r. Mieściła się początkowo w kilku wynajętych salach Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Oficjalne otwarcie w wykupionym przez władze miasta budynku nastąpiło we wrześniu 1979 r. Z powodów ideologicznych Grzegorz Sieroń nie mógł zostać dyrektorem szkoły; pracował tam jako nauczyciel w klasie fortepianu oraz nauczyciel kształcenia słuchu.
Społeczne Ognisko Muzyczne w Końskich przeniesiono do budynku PSM I st., w którym wydzielono jedną salę na prowadzenie zajęć. Nauczycielem i dyrektorem SOM, aż do odejścia na emeryturę w 1989 r., pozostał G. Sieroń. Pełniąc funkcję dyrektora SOM był jednocześnie członkiem Zarządu Stowarzyszenia Społecznych Ognisk Artystycznych. Poza pracą w SOM i PSM działał w ZHP jako druh drużynowy, opiekując się dziećmi i młodzieżą na obozach i biwakach. Organizował okolicznościowe koncerty i przestawienia w szkołach, w których uczył. Jego uczniowie otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia w przeglądach Społecznych Ognisk Artystycznych.
G. Sieroń zajmował się również nauczaniem muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym w Opocznie i Żarnowie, a w 1970 r. zaczął uczyć wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich.
Do zawodu organisty wrócił w latach 1982 – 1985, po tragicznej śmierci organisty z parafii św. Mikołaja w Końskich Jana Kraka. W tym czasie pomagał również w prowadzeniu chóru ks. Józefowi Granatowi.
Intensywna praca i działalność muzyczna G. Sieronia nie ograniczała się tylko do nauczania w szkołach, ponieważ w latach 70. prowadził orkiestrę Zakładów Metalurgicznych Przemysłu Motoryzacyjnego „Polmo” w Końskich, a także orkiestrę strażacką w Żarnowie.
W 1989 r. z powodu choroby nowotworowej przeszedł na wcześniejszą emeryturę.
Grzegorz Sieroń był prawdziwym entuzjastą muzyki. Zamiłowanie do muzyki zaszczepił swoim dzieciom oraz uczniom. Swoje pracowite życie zawodowe wspaniale potrafił łączyć z życiem rodzinnym. Nigdy nie przechodził obojętnie wobec ludzkiej krzywdy, bezinteresownie pomagając wielu osobom w ich potrzebach. Przygotowywał również młodych organistów do tego zawodu. Wśród uczniów pozostawił po sobie bardzo dobre wspomnienia. Wielu pamięta jego zaangażowanie i osobiste podejście do każdego z nich.
Ślady działalności Grzegorza Sieronia można odnaleźć także w dwóch pracach magisterskich poświęconych PSM I st. w Końskich oraz w książce Piotra Guldzińskiego „Życie muzyczne w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich”.
Grzegorz Sieroń założył rodzinę – jego małżonka Jolanta pracowała jako polonistka (nauczyciel dyplomowany) w szkołach podstawowych: Wójcin, Sworzyce, Rogów, a następnie jako nauczyciel języka polskiego w gimnazjum oraz w liceach dla pracujących w Końskich. Obecnie działa społecznie w Zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej w Końskich.
Z tego związku urodziło się pięcioro dzieci: Agnieszka (1980 r.), Piotr (1982 r.), Wanda (1983 r.), Monika (1984 r.), Jan (1989 r.).
Grzegorz Sieroń zmarł 16 marca 1994 r. w Końskich. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Końskich.
Odznaczenia i wyróżnienia:
- Złoty Krzyż Zasługi
- Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury”
Grzegorz Sieroń był wielokrotnie honorowany nagrodami i listami gratulacyjnymi przez Wojewódzki Wydział Kultury.